Style we wnętrzach

 

 • STYL ANGIELSKI – posiada różne oblicza. Odwołuje się zarówno do przeszłości, poprzez swoje pastelowe kolory i kwiaty (występujące na przeróżnych materiałach, jak i wazonie) a z drugiej strony, przywołuje do porządku klasyczną kratą, czy paskami. Kojarzony z rodziną królewską, w rzeczywistości jest bardzo swobodny, ciepły i przytulny.

 

 • STYL DWORKOWY – to styl ciepły, tradycyjny i rodzinny. Pomimo upływu lat, cieszy się dużą sympatią. Pozwala ocalić dawne czasy, w dzisiejszej rzeczywistości. To styl, dający sielskie rozmarzenie i piękno, wynikające z wiedzy dawnych budowniczych i rzemieślników.

 

 • STYL EKO – to styl, który czerpie inspirację z natury. Zaspokaja potrzebę obcowania człowieka z przyrodą, poprzez zaproszenie jej do naszego domu. Styl eko, jest przyjazny środowisku i człowiekowi. We wnętrzu urządzonym w tym stylu, łatwo wypocząć i odetchnąć „pełną piersią”, chociażby przez dobór nie tylko naturalnych materiałów, ale również poprzez rośliny, które oczyszczają i poprawiają jakość powietrza w pomieszczeniach (zobacz – ogrody wertykalne). Nie dość, że ładne, to jeszcze niezwykle praktyczne!

 

 • STYL ENERGETYCZNY – działa na nasze zmysły i samopoczucie, poprzez odpowiedni dobór kolorów. Wybrany zestaw barw, pobudza i dodaje optymizmu, lub relaksuje nas każdego dnia. Zatem do wyboru, do koloru! 

 

 • STYL ETNO – to styl, który przenosi nas w klimat Afryki. W świat tropików, egzotyki i tajemnicy. Pozawala nam poczuć tętno dżungli i tworzy iluzję, poprzez którą czujemy atmosferę Czarnego Lądu.

 

 • STYL GLAMOUR- może nie należy do praktycznych, ale za to jest niezwykle zachwycający! Platyna, złoto i kryształ, są elementami, nieodzownymi dla tego stylu. Przepych, luksus i ekstrawagancja – to trzy słowa, które doskonale opisują jego charakter.

 

 • STYL GRAFICZNY – ma ścisłe związki z modą i zmienia się tak samo, jak ona. Do wnętrz trafił prosto z wybiegów. Jest chłodny, wyrazisty i oparty na zestawieniu barw podstawowych – najczęściej bieli, czerni i czerwieni. Jest doskonałą propozycją dla osób odważnych i zdecydowanych.

 

 • STYL HAMPTON – to styl, wywodzący się z północnego wybrzeża. Lekki, kojarzący się z morzem, piaskiem i słońcem. Styl ten doskonale łączy ze sobą klimaty domku letniskowego, z elegancją. Miksuje barwy amerykańskiej flagi (bieli, czerwieni i granatu) z bielonym drewnem. Podbija serca swobodą (kojarzącą się z beztroskimi wakacjami) i niezobowiązującą elegancją.

 

 • STYL HOLENDERSKI – styl ten powstał, dokładnie tak samo, jak flamandzkie dzieła sztuki. To tradycja, wymieszana z awangardą. Prostota, która jest wręcz przesycona nostalgią, jest znakiem rozpoznawczym dla tego stylu.

 

 • STYL KOLONIALNY – jest niezwykle bogaty i nasycony różnorodnością. Charakteryzują go głębokie barwy, migoczące światłocienie i aromaty egzotyki, dzięki czemu jest pełen zmysłowego przepychu. Jego korzenie sięgają do Indii, Tajlandii i krajów Maghrebu.

 

 • STYL MINIMALISTYCZNY – nie od dziś znamy powiedzenie, że „mniej znaczy więcej”. Styl minimalistyczny, doskonale odzwierciedla tę ideę. Jest klasyczny, prosty, czytelny i funkcjonalny. Nie znosi bowiem nadmiaru i dekoracji. Ogranicza się do rzeczy i przedmiotów, niezbędnych nam do życia na co dzień. I choć jego popularność nasila się, bądź słabnie wraz z panującymi trendami, wciąż jest obecny w naszych domach i wnętrzach. 

 

 • STYL NOWOJORSKI – to styl, który łączy ponadczasową, dojrzałą klasykę ze stylem glamour. Jest dojrzały i wysublimowany. Charakteryzuje go wyważona kolorystyka i jakość klasy premium. Zaspokaja potrzeby reprezentacyjne, jak i pragnienie wygody.

 

 • STYL PAŁACOWY KLASYCZNY – to styl, kojarzący się nam przede wszystkim z historią i wnętrzami francuskiego króla – Ludwika XIV. Jednak styl ten, nie odnosi się do konkretnej epoki i nie rządzi się sztywnymi rygorami. Kieruje się jednak pewnymi zasadami. Jego hasłem przewodnim jest: jakość i luksus, gdyż nie lubi „fuszerki”.

 

 • STYL PARYSKI – to styl niezwykle tajemniczy. Bawi się pałacową klasyką, ponieważ z jednej strony uszlachetnia ją, a z drugiej – ujmuje jej dosłowności. Za pomocą dyskretnych zabiegów i subtelnych domieszek, przyprawia klasyczny kanon dawką pikanterii i wyrafinowania.

 

 • STYL POP ART – jest inspirowany kulturą masową. Nie boi się przekraczania granic. Przetwarza i zapożycza z kultury wysokiej, obrazy np. z postaciami ikon filmu, muzyki czy komiksu. To styl adresowany głównie do ludzi, których cechuje indywidualizm, dystans oraz poczucie humoru.

 

 • STYL POSTINDUSTRIALNY – ma w sobie niepowtarzalny klimat oraz nieodparty urok. Potrzeba bowiem niemałej odwagi, by zamieszkać w starej fabryce, drukarni, mleczarni, stodole, czy w magazynie. Nagrodą za to, jest nietuzinkowa przestrzeń, z imponującymi gabarytami. Obdrapany tynk na ścianach, zamiast tapety, a na podłodze – przemysłowa wylewka, zamiast drewnianej podłogi, czy paneli. Podzielone na prostokąty czy kwadraty, ogromne, przeszklone połacie okien – zamiast zgrabnych i nowoczesnych okien. Trudno uwierzyć w to, iż ktoś za mieszkanie w takich warunkach potrafi zapłacić krocie. A jednak. Lofty, coraz częściej znajdują swoich sympatyków.

 

 • STYL PROWANSALSKI – jest ciepły i bardzo słoneczny. Narodził się na południu Francji, wiele lat temu, wśród przepięknych pól lawendy. Pomimo upływu lat, styl ten zachował świeżość i nieodparty urok po dzień dzisiejszy.

 

 • STYL ROMANTYCZNY – to styl niezwykle kobiecy. Jest delikatny i subtelny. Charakteryzuje go kwiecisty róż oraz biel, dlatego by znalazł również przychylność Panów, trzeba „doprawić go” odrobiną pikanterii, w postaci szlachetnej szarości czy błękitu.

 

 • STYL RUSTYKALNY – to styl, który jest sielski i uroczy. Przywołuje obrazy i wspomnienia z wakacji, spędzonych na wsi. Charakteryzuje go spokój, który potrzebny jest nam w codziennym pośpiechu i postępie cywilizacyjnym. Wnętrze te, jest bezpretensjonalne, proste, pozbawione nadmiernej dekoracji i przede wszystkim bliskie naturze, które ma za zadanie uwalniać nas od stresu.

 

 • STYL SHABBY CHIC – to wyjątkowy styl, w którym odnajdziemy piękno starych przedmiotów, czyli lekko spłowiałe, czy przetarte tkaniny, łuszczące się warstwy farb, rdzę, czy przedmioty pokryte patyną. To nie tylko cenne pamiątki rodzinne, ale też „skarby”, posiadające swoją duszę, przywołujące nam przepiękne wspomnienia, charakteryzują ten niepowtarzalny styl.

 

 • STYL SKANDYNAWSKI – w ostatnim czasie skradł niewątpliwie nasze serca, poprzez swoją prostotę oraz niskie koszty. I choć przez część ludzi, uważany jest za styl niezwykle surowy i chłodny, za sprawą odcieni bieli, szarości czy mięty, to jednak skłania do otaczania się wszystkim, co ciepłe, miękkie i przytulne.

 

 • STYL SOFT LOFT – łączy ze sobą przemysłową stylizację z modernizmem, czyli industrialną surową przestrzeń, z wygodą apartamentu. Wnętrza w takim stylu, powstają bowiem na wzór fabrycznych hal. To nic innego, jak lofty w wersji soft. Klimat postindustrialny, a jednak dający nam wysoki standard i komfort.

 

 • STYL TOSKAŃSKI – to styl, który pojawił się w sposób bardzo naturalny, ponieważ mieszkańcy Włoch, przenieśli go do swoich domów. Wszystko po to, by zapach ziół, kolory ziemi, zieleni, złota, miedzi czy słońca – nierozerwalnych z tamtejszym pejzażem, pozostał z nimi na dłużej. Styl toskański, kojarzy się z wakacyjnym nastrojem, ciepłem, pięknymi widokami oraz leniwie mijającym czasem… Naturalne materiały i przyjazne formy, przybliżą nam ten klimat. 

 

 • STYL VINTAGE – oddaje historię lat 60. i 70. Budzi emocje, chociażby ze względu, na meblościanki i fotele na wysokich nóżkach. Jednak przedmioty te, chociaż niedzisiejsze, są zaskakująco „świeże” i mają swoją duszę, którą coraz częściej dostrzegamy, ponieważ to właśnie z nimi, rodziła się nowoczesność, która śmiało patrzy w przyszłość.

 

 • WIELKOMIEJSKI MODERNIZM – to styl nowoczesny i funkcjonalny, bez barier kulturowych, czy geograficznych. Daje wielkie pole do popisu, w kwestii wyposażenia i doboru materiałów, dlatego sprawdzi się wszędzie, pomimo tego, iż stroni od zbędnych dekoracji. Lubi natomiast wszelkie nowinki techniczne i gadżety, bez których ciężko się obejść w dzisiejszych czasach.

 

 • STYL WŁOSKI –  ma niezwykłe wyczucie formy, jak i stylu. Łączy zabytkowe wnętrza, z nowoczesnym wzornictwem. Słowo design odmienia przez wszystkie przypadki.

 

 • STYL ZEN – to dążenie do równowagi i harmonii. W tym niezwykle minimalistycznym stylu, funkcja zdecydowanie przeważa nad formą. Wnętrze w stylu zen, nie rozprasza nadmiarem przedmiotów. Panuje tu zasada: niewiele mebli – dużo przestrzeni. 

 

Facebook